Na wystawienie PIT-11 jest czas do 2 marca

Przedsiębiorca, który w ubiegłym roku zatrudniał pracowników, do końca lutego powinien wystawić im informacje PIT-11. Znajdzie się tam m.in. wysokość wypłaconego pracownikowi wynagrodzenia. W związku z tym, że w tym roku 28 lutego wypada w sobotę, ostatnim dniem na wystawienie i wysłanie PIT-11 jest 2 marca 2015 r.

Płatnicy wystawiając PIT-11 wykazują dochody uzyskane przez podatnika w ubiegłym roku oraz wysokość zaliczek pobranych na PIT. W informacji tej powinny też znaleźć się dane o dochodach zwolnionych z podatku na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania lub innych umów międzynarodowych, jeżeli podatnik takie w 2014 r. roku uzyskał.

PIT-11 trafia do podatnika i właściwego dla niego urzędu skarbowego. Na tej podstawie podatnik wypełnia roczne zeznanie podatkowe, składane do końca kwietnia 2015 r.

Trzeba też pamiętać, że od początku 2015 r. płatnicy zatrudniający powyżej 5 pracowników PIT-11 muszą przesyłać do skarbówki tylko drogą elektroniczną. Płatnicy, którzy zatrudniają do 5 pracowników i wybrali wysłanie PIT-11 drogą elektroniczną również mają na to czas do 2 marca. Jeżeli postanowili wypełniać PIT-11 w formie papierowej i nie korzystali z usług biura rachunkowego, musieli to zrobić do końca stycznia 2015 r.

Podstawa prawna: Art. 39, 42, 42e ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *